,,VARLIUKŲ” grupės projektas „ SVEIKO VAIKO ABC“

Titulinis / Naujienos / ,,VARLIUKŲ” grupės projektas „ SVEIKO VAIKO ABC“

 

2022 m. spalio 24 – lapkričio 4 dienomis „ Varliukų“ grupėje mokytoja Sigita vykdė  projektą „ Sveiko vaiko ABC“. Ugdytiniai aiškinosi ir praktiškai išbandė, ką reiškia augti sveikam ir kas lemia šį procesą. Į šį projektą įsitraukė ir ugdytinių tėveliai. Tėveliai kūrė sensomotorinių pėdučių dėlionę, naudojant skirtingas medžiagas (akmenukus, kruopas, kailiukus, plunksnas, šiaudelius ir kt.), o vaikai tyrinėdami pėdomis, tyrimo lape žymėjosi, kokius jutimo pojūčius sukelia šios medžiagos. Ir aišku tuo pačiu mokinosi įvardinti naujas žodžių sąvokas: šiurkštus, kietas, kutenantis, purus, minkštas, duriantis. Vaikai kiekvieną rytą sutikdavo sportiškai, atlikdami muzikines – žaidybines mankštas, bei turėjo galimybę pamokinti ir parodyti pratimus grupės draugams. Taip visi sportiškai nusiteikę, atliko draugų paruoštas mankštas. Kitą dieną vaikai aiškinosi, kaip apsisaugoti nuo nereikalingų bakterijų ir kur jų netikėtai ir dažniausiai galime aptikti. Vaikai atliko eksperimentą, kurį pavadino: šalin monstriukai.

Ugdytiniai susipažino su maisto piramide, aiškinosi, kurių maisto produktų per dieną turime suvartoti daugiau, kurių mažiau. Į kūrybinį procesą pasitelkėme ir interaktyviąją Bitutę, ją užprogramavus – bandė teisingai pasiekti tikslą –  vaisių ir daržovių gėrybes. Šiame kūrybiniame procese taip pat mokinosi ir naujos dailės technikos – štampavimo su dažais, naudojant vaisius ir daržoves. Projekte dalyvavo Kauno r. Raudondvario lopšelio – darželio ,,Vyturėlis“ ,,Ežiukų“ grupės ugdytiniai su mokytoja Kristina. Vaikai svečius pamokino mankštelės pratimų, suteikė galimybę atrasti pojūčius einant pojūčiu takeliu ir juos įvardinti.   Drauge gamino Draugystės ežiukus, kuriuos gamino verdami vaisius ir  daržoves ant  iešmelių.

Tai gi, ,,Varliukų“ grupės ugdytiniai, visiems darželio ,,Riešutėlis“ vaikams linki sportuoti, daug laiko praleisti gryname ore, valgyti daug vaisių ir daržovių, neprisileisti bakterijų – monstriukų per arti. Ir žinoma daug šypsotis ir turėti daug draugų.

Pakeisti teksto dydį
Pakeisti spalvų kontrastą