eTwining projektai

 

2022 m. sausio mėnesio eTwining projekto „STEAM keliauju po Lietuvą“ pažintinė veikla „AŠ TIKRAI MYLIU LIETUVĄ“. “Žiogelių” grupės vaikai minėdami Kovo 11-ąją išbandė save naujose veiklų srityse – įvairiose profesijose. Vaikai tapo kulinarais – konditeriais, inžinieriais ir išradėjais, piešė sveikinimus Lietuvai. Veiklų metu vaikai ugdėsi bendravimo, bendradarbiavimo, mokymosi įgūdžius, patyrė daug smagių akimirkų ir džiugių emocijų.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2022 m. sausio mėnesio akimirkos iš tarptautinio eTwinning projekto ,,Globoju paukštelius”, kuriame dalyvavo  “Varliukų” grupės vaikai su mokytoja Gražvile. Vaikai mokėsi paukščių pavadinimus per įvairias asociacijas, bandė pastebėti, bei prisiminti įvairius paukščių išvaizdas ir sužinoti būdo išskirtinumus, išskirtinius pavadinimus (Kukutis, Bitininkas ir kt.). Vaikai žaidė žaidimą surask paukštelį ir jo vardą, taip pat pagal paukščių fotografijas bandė įvardinti išmoktų paukščių pavadinimus nuotraukose. Išmoko, kaip galima padėti paukšteliams, juos apsaugoti nuo pavojų. Kokiu lesalu būtų galima juos maitinti ir ko niekada nereikėtų duoti jokiems augintiniams, gyvūnams ar paukšteliams.  Kartu simboliškai sukūrė lesyklėles ir lesalus, kuriuos pakabino sukurtame rėmelyje ir nutupdė savo  paukštelį.   Darė paukščių antspaudus naudojant kalkinį popierių. Vaikai gamino žaidimą su paukščių nuotraukomis kortelių pavidalu. Veiklos rezultatu pasisidalino Etwinning paskyroje su kitų šalių vaikais, tuo pačiu pasidžiaugdami ir įgydami patirties stebėdami kitataučių vaikų kurtus darbelius.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2021 lapkričio mėnesio akimirkos iš tarptautinio eTwinning projekto ,,Happy glasses/ Linksmosios stiklinaitės”. Šiame projekte dalyvauja Graikijos, RumunijosSlovėnijos, Lenkijos, Turkijos darželių ikimokyklinio amžiaus vaikai. Priešmokyklinės ,,Boružiukų” grupės ugdytiniai su logopede Edita ir mokytoja Daiva – atstovauja Lietuvą . Viena iš projekto užduočių – sukurti raidelę P, panaudojant popierinius puodelius. Kiekviena šalis gavo po spalvą ir po raidelę, o vėliau iš jų nuotraukų bus kuriamas bendras projekto dalyvių logotipas.

 

 

 

 

 

 

 

2021 m. lapkričio mėnesį priešmokyklinės ,,Boružiukų” grupės vaikai kartu mokytoja Daiva Bobinaite ir logopede Edita Kateliene, pasidalino akimirkomis  iš tarptautinio eTwinning projekto ,,The T(H)REE MASKETEERS/ Medžių muškietininkai “, prie kurio prisijungė šių metų rugsėjo mėnesį. Šiame projekte dalyvauja daug Graikijos darželių, kuriems šis projektas tapo ypač aktualus dėl klimato kaitos visiškai neseniai jų šalyje kilusių gaisrų. Prie projekto, taip pat prisijungė ir Prancūzija, Slovėnija, Lenkija. Na , o mūsų įstaigos, priešmokyklinės ,,Boružiukų” grupės ugdytiniai  – atstovauja projekte Lietuvą 🇱🇹 🥳
Viena iš projekto veiklų, buvo sukurti šio projekto logotipą. Buvo nuspręsta, jog balsuos tik vaikai. Tad Boružiukės ir Boružiukai balsavo, ir turėjo išrinkti 2 logotipus. Kiekvienas vaikas klijavo savo 2 turimus lipdukus, o tada skaičiavome taškus. Laikantis sąžiningo balsavimo taisyklių, už savo logotipą mes balsuoti negalėjome. Už jį balsavo kitų šalių vaikai. Susumavus balsavimo rezultatus kiekvienoje iš šalių, paaiškės, kuris logotipas bus naudojamas kaip oficialus projekto simbolis.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2021 m. lapkričio mėnesį „Bitučių“ grupės vaikai kartu su mokytoja Jurgita Cipkuviene prisijungė prie eTwining tarptautinio projekto „Mano superherojus”. Projekto tikslas – plėsti ir turtinti vaikų žodyną, tobulinti kalbos ir kalbėjimo įgūdžius. Visi gerai žinome, kad kiekvienas vaikas turi savo mylimiausius animacinių filmų ir pasakų herojus. Padedant šeimos nariams, pedagogams ugdytiniai pasakojo vienas kitam apie savo superherojus. Kartu diskutavom apie  kiekvieno herojaus super galias, asmenybės savybes. Pasidaliname vaikų neradeguotomis mintimis.

Miglės superherojė yra nuostabioji Elza. Mergaitei ji patinka todėl ,kad ji yra labai graži, padeda kitiems ir turi gražius plaukus.

 

 

 

 

 

 

 

 

Armino superherojus yra Geležinis žmogus. Jis yra nenugalimas ir stiprus, gelbėja žmones nuo kitų piktų žmonių. Geležinio žmogaus kostiumas labai galingas.

Viliaus superherojus yra Žmogus voras. Man jis labiausiai patinka, nes gali vaikščioti sienomis ir turi voro galias.

Timo superherojus yra Žmogus voras. Vaiko mintys apibūdinantys herojų: žmogui įkando voras ir jis tapo Žmogumi voru. Jis gali šokinėti ir turi tinklą, virvę. Gali kovoti su blogiečiais, gali atsikelti, gali gelbėti žmones.

 

 

 

 

 

 

 

 

2021 m. spalio mėnesį  „Bitučių“ grupės vaikai su mokytoja Jurgita Cipkuviene prisijungė prie tarptautinio eTwining projekto „Šviesos ir tamsos žaidimai” (Games of light and darkness). Projekto tikslas – pasirinkti vaikams įdomią, aktualią temą, taikant STEAM metodus ugdymo veiklose, tyrinėjant šviesą ir tamsą plėsti patyriminio ugdymo galimybes. Kartu su vaikais gyvenome kosmoso ritmu, tyrinėjome dar nepaliestas planetas, gilinome žinias apie saulės sistemą, stebėjome edukacinius filmukus, diskutavome, žaidėme žaidimus. Naudojome STEAM metodiką tyrinėjant tamsą, atlikome bandymus su šviesa, aiškinomės kodėl žmogui reikia šviesos. Vaikams toks mokymosi metodas labai patiko. Šiuolaikinius vaikus reikia mokėti sudominti ir motyvuoti siekti priimti kuo daugiau naujos informacijos, kurią galės pritaikyti tolimesniuose ugdymo/si etapuose.

 

 

 

 

 

 

 

2021 m. vasario mėnesį  “Boružiukų” priešmokyklinės grupės vaikai su mokytoja Daiva Bobinaite dalyvavo tarptautiniame  eTwinning projekte ,,Equality project: my pretty words” ( ,,Lygybių projektas:gražūs mano žodžiai”). Projekto tikslas – ugdyti vaikų emocinį intelektą, turtinti žodyną žodžiais padedančiais išreikšti savo jausmus ir mokytis konstruktyviais būdais koreguoti savo elgesį, draugiškai sutarti su kitais, vengti patyčių. Projekto idėja kilo, pagal knygą ,,The word collector” ( ,,Žodžių kolekcionierė”/ Ispanija), kuriose pasakojama apie mergaitę, kurią kiti skaudindavo, tyčiojosi iš jos. Tačiau ji nenusiminė, o nusprendė ieškoti būdų bei žodžių, kurie padėtų jaustis geriau pačiai bei suprasti kitus, bei jų tokio elgesio priežastis. Šiuo projektu įtraukiami į veiklas vaikai nuo 3 iki 10 metų, t.y, tiek ikimokyklinukai, tiek priešmokyklinukai bei pradinukai. Projekto partnerės šalys: Ispanija, Lietuva, Turkija.

Ispanijos prisistatymas bei linkėjimai: https://www.youtube.com/watch?v=jaMwlsElXTI&t=57s

Lietuvos prisistatymas ir linkėjimai:: https://www.youtube.com/watch?v=kfQJ8yaRopI

Turkijos prisistatymas ir linkėjimai: https://www.youtube.com/watch?v=niAyx6Fu6I8

Įgyvendindami pirmąsias projekto veiklas ,,Boružiukų” ir ,,Vabaliukų” vaikučiai aptarė, kurie lietuviški žodžiai yra gražūs. Akimirkos, kaip vaikai kūrė žodžių plakatus. Nekantriai lauksime ir projekto partnerių žodžių, gal net pavyks juos išmokti turkiškai ar ispaniškai:)

 

 

 

 

 

2021 m. vasario 25 – 26 dienomis, baigiantis žiemai ir tirpstant sniego klodams, „Žiogelių“ grupės vaikai domėjosi, kur dingta sniegas? Klausydamiesi mokytojos pasakojimo, stebėdami mokomuosius filmus, vaikai aiškinosi vandens apytaką gamtoje, stebėjo vandens lašelių kelionę atlikdami bandymą su sniegu uždarame maišelyje. Diskutuodami apie vandens savybes, jo būsenas, išsiaiškino, kodėl svarbu tausoti vandenį. Džiugių emocijų vaikams suteikė meninė veikla. Kurdami paveikslėlius ant sugeriamojo popieriaus, vaikai stebėjo, kaip vanduo ir dažai skleidžiasi popieriuje, kas atsitinka, kai dažai susilieja, darė muilo burbulų antspaudus, tapė akvarele. Savo potyriais pasidalinome su kitų šalių vaikais  eTwining   platformoje projekto “Aš esu vaikas laimingas gamtoje”.

 

 

 

 

 

 

 

 

Tarptautinis eTwining projektas “Žiemos pasaka”

Tikslas: Skatinti pasidžiaugti artėjančia žiema.
Supažindinti su žiemos išskirtinėmis savybėmis;
Išmokyti vaikus panaudoti įvairias technikas ugdomojoje veikloje:
Padėti lavinti vaiko smulkiąją motoriką, kūrybiškumą, bendravimo ir bendradarbiavimo įgūdžius.

Projektas “Žiemos pasaka” skirtas ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikams (3-7 m.). Projekto metu vaikai pažins besikeičiančią žiemos gamtą visais pojūčiais, stebėdami, tyrinėdami, kurdami. Dalyvaudami projekte vaikai pajus artėjančių švenčių prasmę. Lavins pastabumą, mąstymą, skatins smalsumą, ugdys kūrybiškumą.

2020 m. gruodžio 15 dieną ,,Varliukų” grupėje organizuota integruota logopedinė veikla eTwining projekto ,,Žiemos pasaka” įgyvendinimui. Bendroje grupės mokytojos Vaidos Marcinkevičienės ir logopedės Editos Katelienės veikloje  vaikai gilinosi ir aktyviai aptarė įvairius žiemos požymius, domėjosi žiemos reiškiniais.  Vaikai klausėsi pasakos ,,Balta žiema” įrašo, įdėmiai išklausę pasaką skaičiavo tam tikrus žodžius. Taip pat veiklos metu ugdytiniai žaidė loginį-didaktinį kortelių žaidimą, aptarė įdomesnius žodžius, apibūdinančius žiemos reiškinius – šerkšnas, speigas ir kt. Taip pat vaikai atliko smulkiosios motorikos lavinimo užduotėlę – glamžė ir iš popieriaus lapų formavo sniego gniūžtes, vėliau su jomis žaidė žaidimą ,,Krinta sniegas”. Veiklos pabaigoje vaikai atliko kūrybinį dailės darbelį ,,Medžiai žiemą”. Šiam darbeliui vaikai kūrybingai panaudojo glamžytą popierių, kurį gavo išlankstę popierines snaiges.

 

 

 

 

Tarptautinio eTwinning projekto „Aš esu vaikas, laimingas gamtoje“ („I am a child, happy in nature“) lapkričio mėnesio veikla

Vykdydami tarptautinį eTwining projektą „Žiogelių“ grupės vaikai dalyvavo gamtamokslinėje veikloje „Mažieji gamtos lobių tyrinėjimai“. Vaikai surinktas ir prikauptas įvairias gamtines medžiagas tyrinėjo panaudodami įvairius metodus: lygindami tarpusavyje, sverdami, atlikdami bandymą „Plaukia, skęsta“. Pasitelkę fantaziją, šias gamtos dovanas panaudojo meninėje veikloje, kurdami įvairius paveikslėlius.

 

 

 

 

 

 

 

,,Our Advent calendar / Mano, tavo , mūsų advento kalendorius’’

Apie projektą

           Prasidėjus Adventui, daugelio šeimų, auginančių vaikus, namuose, atsiranda Advento kalendoriai. Advento kalendorius – graži Kalėdų laukimo tradicija. Ji padeda vaikams geriau suprasti bėgantį laiką ir laukti Kalėdų. Kasdien atversdami po vieną Advento kalendoriaus langelį, vaikai mokosi suprasti bėgančių dienų tėkmę. Advento kalendoriai kupini įdomių staigmenų. Advento laikotarpis, leidžia vaikams gyventi šventiniu laukimu ir kiekvieną dieną nustebina maloniu siurprizu , idėja, žaidimu….

TIKSLAS

             Suteikiant galimybę patirti kūrybos džiaugsmą, dalintis gerąją patirtimi, bei džiaugtis Kalėdine nuotaika.

DARBO EIGA

             Projektas vyksta nuo 2020 m. lapkričio 10 d. iki 2020 m. gruodžio 20 d. Sukurti savo advento kalendorių ( galima įvairi technika) ir su trumpu kalendoriaus gamybos aprašymu, įkelti nuotraukas.

“Varliukų”  grupės ugdytiniai dalyvauja eTwinning projekte ,,Our Advent calendar / Mano, tavo , mūsų advento kalendorius’’. Kadangi artėja nuostabus ir stebuklingas didžiųjų metų švenčių laukimas, kuriuo ypatingai džiaugiasi vaikai,  ,,Varliukų“ grupę papuošė vaikų gamintas Advento kalendorius. Gamindami Advento kalendorių vaikai susipažino su jo reikšme, stengėsi suprasti einančių dienų tėkmę. Susėdę prie bendro stalo ir pasitelkdami kūrybos džiaugsmą vaikai įvairiomis netradicinėmis priemonėmis dekoravo   24 Advento kalendoriaus vokelius, stebėdami savo ir draugų kūrybą džiaugėsi bendryste, draugyste, dalinosi gražiomis kūrybos idėjomis. Į kiekvieną dekoruotą vokelį vaikai įdėjo po įdomią užduotėlę, mintį, pasiūlymą, kurie padės nuotaikingiau laukti šv. Kalėdų. Visus kūrybingai dekoruotus vokus vaikai susegė ant simbolinio eglutės karkaso, taip sukurdami gražų,

spalvingą Advento kalendorių. Dabar liko sulaukti gruodžio 1-osios dienos bei pasižiūrėti, kas slepiasi pirmame vokelyje…

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2020 m. lapkričio 20 – 23 dienomis  įgyvendindami eTwining projekto ,,Our Advent calendar / Mano, tavo , mūsų advento kalendorius” veiklą „Žiogelių“ grupės vaikai  dalyvavo pažintinėje veikloje „Gerumo stebuklas“, kurios metu aiškinosi Advento prasmę, taip nusiteikdami artėjančiam laikotarpiui. Kartu su grupės mokytoja kalbėjosi, kodėl visą laiką svarbu elgtis gražiai, mandagiai, padėti, tiems, kam reikia pagalbos. Vaikai pasakojo, kokius darbelius padeda nudirbti tėveliams namuose, kokius – moka ir atlieka patys, gilinosi į tai, kaip atlikti maži darbeliai gali sukurti stebuklą, pradžiuginti aplinkinius, artimus žmones. Grupėje kartu su mokytoja gamino Advento kalendorių, kuris padės suvokti laiko tėkmę, o nykštukų paruoštos užduotėlės įprasmins Šv. Kalėdų laukimą gerais darbais.

 

 

Pakeisti teksto dydį
Pakeisti spalvų kontrastą