Įvairių fondų finansuojami projektai

2023 m. birželio 9 d. darželio kieme vyko edukacija ,,Ikimokyklinio amžiaus vaiko adaptacija darželyje” pagal projektą „Išmanūs ir besimokantys Kauno rajono vaikai“ Nr. 09.2.2-ESFA-K-730-01-0012. Vaikas, ateidamas į lopšelį arba ikimokyklinę grupę, patenka į visiškai naują pasaulį. Tai vieta, kur jis dar nebuvo atsidūręs. Naujoje erdvėje daug naujo, nežinomo, žavingo ir net stebuklingo. Žvelgdamas į visa tai, vaikas jaučia daug emocijų, kurių nebuvo patyręs, o ir nežino, kaip jausmus, kuriuos jaučia, aiškiai suskirstyti į teigiamus ar į neigiamus. Kiekvienas vaikas yra individualus, be to iki 2 metų vaikai išsiskyrimo procesą išgyvena lengviau, jie nori bendrauti su savo bendraamžiais. Vaiko adaptacija darželyje gali trukti nuo vienos iki kelių savaičių. Kiekvienam vaikui reikia skirtingo laiko priprasti prie naujos erdvės, situacijos, triukšmo, žmonių ir kitokio dienos režimo. Todėl labai svarbu skirti dėmesio pirminiam vaikų, kurie nelanko darželio, supažindinimui su darželiu, jo aplinka. Edukacijos tikslas yra padėti darželio nelankantiems vaikams priprasti prie darželio aplinkos ir veiklų, kad adaptacija vyktų sėkmingai ir sklandžiai, nekeltų negatyvių išgyvenimų vaikams ir tėveliams. naujai ateinančių vaikų mokytojos, meninio, kūno kultūros mokytojos, logopedė parengė erdvė veiklų vaikams, siekiant juos pažinti, sudominti, pratintis prie naujos aplinkos. Būsimi darželio ugdytiniai su tėveliais aplankė darželio erdves: grupes, muzikos salę, baseiną. Džiugių emocijų pilni, išbandę pramogines veiklas, mažieji iš darželio išsinešė po balioną ir nuostabių įspūdžių.

 

 

 

 

 

2023 m. balandžio 25 dieną Raudondvario lopšelyje- darželyje ,,Riešutėlis“  vyko Lietuvos ikimokyklinio ugdymo įstaigų projekto „Lietuvos mažųjų žaidynės“ festivalio II etapas. Gražus sportinio projekto tikslas didinti ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų fizinį aktyvumą bei projekto uždaviniai: ugdyti ikimokyklinio amžiaus vaikų fizinį raštingumą, kilnų elgesį ir bendradarbiavimą.  Projekto organizatoriai: Lietuvos tautinis olimpinis komitetas (LTOK), Respublikinė ikimokyklinio ugdymo įstaigų kūno kultūros pedagogų asociacija (RIUKKPA).

Vaikai smagiai leido laiką darželio teritorijoje: žaidė su dideliais ir mažais kamuoliais, lenktyniavo estafetėse, mėtė kamuolius su išskleistu „parašiutu“, šoko pagal linksmą melodiją. Poilsio valandėlėje atsigaivino arbata. Aktyvi sportinė veikla džiugino vaikus. Festivalio organizatorėms  neformaliojo ugdymo (kūno kultūra) mokytoja Rūta Tamošiūnienė  ir mokytoja Daiva Bobinaitė , taip pat visoms mokytojoms ir jų padėjėjoms, suteikusioms vaikams aktyvaus judėjimo džiaugsmą., gauti Lietuvos mažųjų žaidynių diplomais su mažųjų žaidėjų globėjos Dianos Nausėdienės ir LTOK prezidentės Dainos Gudzinevičiūtės parašais.

 

 

 

 

 

2023 m. sausio 26 d. Kauno r. savivaldybės administracija ir Kauno r. pedagoginė psichologinė tarnyba įgyvendindama ES  projektą “Išmanūs ir besimokantys Kauno r. vaikai” pakvietė darželio ,,Drugelių” ir ,,Borūžiukų” grupės vaikus  dalyvauti edukacijoje “Ką išmoksi ant kupros nenešiosi “. Edukacijos tikslas – įtvirtinti socialinius įgūdžius, stiprinti kompetencijas, praleisti aktyviai laiką, praplėsti akiratį, susipažinti su naujais dalykais, motyvuoti domėtis mokslu.
I dalyje edukacijos vyko susipažinimo, susitikimo pradžios užduotys. Šioje dalyje buvo skiriamos keturios užduotys susipažinimui, geros atmosferos edukacijai sukūrimui. II dalyje pateiktos piešimo užduotys skirtos ugdyti kūrybiškumą, emocinį intelektą, vidinių resursų stiprinimui. Piešė individualiai ir kartu. Piešimas kartu ugdė bendrystės jausmą.  III dalyje vyko įvairios komandinės ir individualios užduotys skirtos išmokti, pažinti, suprasti tinkamus reagavimo būdus į nemalonų kitų vaikų elgesį, pozityviai išreikšti nepasitenkinimą, atsparumo stiprinimui, pozityvaus mąstymo ugdymui. Edukaciją – praktinį seminarą vedė Vanesa Petraitytė ir Monika Račaitė.

 

 

 

 

 

 

2022 m. sausį  ,,Riešutėlio” priešmokyklinukai dalyvauja respublikiniame projekte ,,Futboliukas”, kurį organizuoja ir remia Lietuvos masinio futbolo asociacija (MaFA) bei Lietuvos futbolo federacija (LFF) ir Sporto rėmimo fondas. Kiekvieną kelionės mėnesį kartu su mokytojomis Rūta, Daiva ir Jurgita, vaikų lauks nauji iššūkiai ir išbandymai, nes futbolą galima pažinti ne tik žaidžiant aikštelėje, bet ir kuriant, atliekant įvairias lavinamąsias užduotis, vaidybą, bendravimą. Visa tai leidžia suvokti futbolą kaip veiklą, apjungiančią įvairias veiklos sritis.  „Futboliukas” – tai paprasta futbolo atmaina, kuri žaidžiama salėje ir lauke 3 prieš 3 netradicinėse erdvėse. Toks žaidimas suteikia daug daugiau džiaugsmo nei įprasti komandiniai žaidimai, nes visi vaikai yra įtraukiami į žaidimą ir visi gauna progą pasimėgauti žaisdami su kamuoliu.
                     Projekto tikslas – naudojant žaidimus ir pedagoginę „smagaus futbolo žaidimo koncepciją” suteikti vertingos ir praturtinančios žaidimo patirties vaikams, taip pat populiarinti futbolą, sudominant jaunuosius žaidėjus ir ugdant įvairiausius jų talentus.
Organizuojant žaidimus siekiama skatinti bei stiprinti draugystę ir sportinį bendradarbiavimą tarp projekto organizatorių, dalyvių, o taip pat ir kaimyninių bendruomenių.
Kuriant projektą buvo atsižvelgta į problemas ikimokyklinio ugdymo įstaigose, t. y. dažniausiai jos neturi sporto salių arba jos yra įrengtos mažose erdvėse, tad siekiant, kad vaikai galėtų žaisti futbolą savo įstaigose, buvo parinktas specialus inventorius leidžiantis aktyvią veiklą vykdyti net ir mažose erdvėse.
2009 metais „Futboliukas” prasidėjo su šūkiu „Čia svarbu ne ūgis … ir net ne smūgis”. Projektas susilaukė didelio ikimokyklinio ugdymo įstaigų dėmesio, o nuo projekto pradžios iki 2022 metų ši idėja suvienijo daugiau nei 350 įstaigų iš visos Lietuvos. Aktyvūs ir entuziastingi pedagogai per dešimtmetį įtraukė net keliolika tūkstančių vaikų, kurių širdis užbūrė futbolo galia.

Daugiau apie projektą: https://www.asfutboliukas.lt/

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2022 m.  sausio 7 dienos Raudondvario lopšelis darželis ,,Riešutėlis” prisijungė prie projekto „Lietuvos mažųjų žaidynės 2022″, kurį organizuoja Respublikinė ikimokyklinio ugdymo kūno kultūros pedagogų asociacija ir Lietuvos tautinis olimpinis komitetas iš dalies finansuojamas Sporto rėmimo fondo lėšomis, kurį administruoja Švietimo mainų paramos fondas. Projekto žaidynės bus vykdomos iki 2022 m. birželio 30 d. 2022 02 01 iki 2022 03 31 pirmasis etapas ,,Virtualios fizinio ugdymo pamokėlės”. Įstaigose dalyvėse vykdomos ugdomosios veiklos- 8 nuotolinės pamokėlės. I etapo refleksija

 

 

 

 

 

 

 

2021 m. gruodžio 10 d. Kauno r. Raudondvario lopšelio – darželio ,,Riešutėlis” salėje vyko Kauno miesto muziejaus laimėto projekto ,,Animuotos etno muzikinės pasakos mažiesiems” pristatymai vaikams. veiklos metu vaikus supažindino su muzikos instrumentais, kurie randami gamtoje. Pirmiausiai vaikai susipažino su dūdmaišiu, išgirdo kaip skamba šis muzikos instrumentas, vėliau peržiūrėjo filmuką, kuriame pasakojo apie tylą ir iš tylos atsiradusį garsą. Peržiūrėjus filmuką, vaikai dar galėjo susipažinti ir išgirsti kaip skamba ožio ragas, plunksna, molinis švilpukas, ir dar daug kitų muzikos instrumentų, kurie yra pagaminti iš natūralių, gamtoje randamų daiktų.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kauno m. Raudondvario lopšelis – darželis ,,Riešutėlis” nuo 2021 m.  rugsėjo 1 d. iki 2022 birželio 30 d. pasirašė  sutartį dėl projekto įgyvendinimo, kuris  iš dalies finansuojamas sporto rėmimo fondo ir Kauno rajono savivaldybės. „Tornado“ krepšinio mokykla nuo 2011 m. glaudžiai bendradarbiauja su Kauno rajono savivaldybe ir vykdo sveikatinimo ir sporto projektus. Kiekvieną penktadienį įstaigos sporto salėje vykdomi krepšinio užsiėmimai priešmokyklinio amžiaus vaikų grupėms.

 

 

 

 

 

 

 

 

Nuo 2020-09-10 d. Raudondvario lopšelyje-darželyje startavo iš Europos socialinio fondo finansuojamas projektas “Vaikų fizinio aktyvumo skatinimas Kulautuvos, Batniavos, Raudondvario ir Vilkijos seniūnijose”, kurio įgyvendinamos veiklos orientuotos konkrečių fizinio aktyvumo priemonių, skirtų tikslinei grupei (vaikams iki 18 m.) diegimą. Nuo pat ryto , nešini jogos kilimėliais, vaikučiai rengėsi susitikimui su mokymų trenere Vaiva Beržanskiene. Sugužėję į salę vaikučiai įdėmiai klausė jogos trenerės judesių instrukcijos, stengėsi tiksliai atlikti pratimus. Pasikrovę geros nuotaikos ir energijos vaikai dalinosi įspūdžiais tarpusavyje ir su artimaisiais.

       

2018 m. gruodį Kulautuvos jaunimo centras su Raudondvario lopšelio-darželio “Riešutėlis” ir kitais partneriais teikė paraišką ir laimėjo finansavimą ES Socialinio fondo. Projekto tikslas – skatinti vaikų ir paauglių iki 18 m. amžiaus sveiką ir aktyvų gyvenimo būdą Kauno rajono Kulautuvos, Batniavos, Raudondvario ir Vilkijos seniūnijose. Įgyvendinamos veiklos orientuotos į konkrečių fizinio aktyvumo priemonių, skirtų tikslinei grupei (vaikams iki 18 m.) Kulautuvos, Batniavos, Vilkijos ir Raudondvario seniūnijose diegimą. Veiklos apima: jogos užsiėmimus ikimokyklinio amžiaus vaikų grupei; gatvės šokių, treniruoklių, veiklų vandenyje ir prie vandens, paplūdimio tinklinio bei diskgolfo užsiėmimus moksleiviams. Projekto įgyvendinimo metu taip pat bus organizuojamos Sveikatingumo dienos (Raudondvario ir Vilkijos gimnazijose, Batniavos DC ir Kulautuvos pagrindinėje mokykloje). Numatomas rezultatas – į projekto veiklas įtraukta 700 vaikų iki 18 m. 2020 metais planuojama įstaigoje organizuoti jogos užsiėmimus darželio vaikams.

 

Pakeisti teksto dydį
Pakeisti spalvų kontrastą