„Vabaliukų“ grupė

 

     Kiekvienas iš šeimos atvykęs ,,vabaliukas“ yra savitas, unikalus. Mes, pedagogai, jaučiame didžiulę atsakomybę, kad kiekvienas mažylis kuo lengviau ir greičiau adaptuotųsi naujoje aplinkoje. Vaikai gali tinkamai vystytis ir ugdytis, kai užtikrinamas jų emocinis ir fizinis saugumas, patenkinamas smalsumas, aplinkiniai juos pripažįsta, myli; kai vaikai turi nustatytas ribas, gali veikti pažįstamoje, raidą skatinančioje aplinkoje ir jaučiasi esą ,,vabaliukų šeimos‘‘, vėliau visos ugdymosi įstaigos dalimi.  Juk taip svarbu, kad pati pirmoji mažojo žmogučio patirtis būtų teigiama, pozityvi. Kai vaikas jaučiasi saugus, svarbus ir mylimas, tuomet prasideda  gražus, spalvotas, žaismingas, kupinas puikių emocijų ugdymosi kelias.

    Ugdant ankstyvojo amžiaus vaikučius siejame, fizinės, pažintinės, kalbos, emocinės ir socialinės vaiko raidos skatinimą. Tad, grupėje sukurta tokia aplinka, kurioje kiekvienas vaikas gali atsiskleisti, yra gerbiamas ir vertinamas. Pedagogas stebi vaiko asmenybės skleidimąsi ir atsižvelgdamas į individualias vaiko galias planuoja žaismingą ugdymą,  skatinantį natūralų vaiko vystymąsi.

    Svarbiausia veikla ,,Vabaliukų“ grupėje – žaidimas. Tai ne tik žaidimas su žaislais, imitaciniai, muzikiniai ar vaidmeniniai žaidimai. Kad ,,gyventi vabaliukų šeimoje“ nebūtų nuobodu, pasitelkiame ir pasakų personažų išdaigas ir pamokymus. Pvz. nepadėti į vietą daiktai staiga dingsta, randame juos maiše ant lango rankenos – tai netvarkos nykštukas nespėjo jų išnešti. Kakė Makė paliko vaikams ,,girdinčias ausis“ iš knygelės ,,Pabėgusios ausys“ ir pan. Džiugu, kad mūsų darželio aplinka dosni gamtine medžiaga, kuri įkvepia kurti, tyrinėti ir pažinti. Čia vaikučiai žaisdami įgyja naujų įgūdžių ir ugdosi, bendraudami su pedagogais, neslopinančiais vaiko iniciatyvos.

Grupėje dirba mokytoja Živilė Šulmeister, mokytoja Neringa Mikelionienė ir mokytojos padėjėja Erika Božkaitė

Pakeisti teksto dydį
Pakeisti spalvų kontrastą