Futboliukas sugrįžo!

Titulinis / Naujienos / Futboliukas sugrįžo!

 

Jau antrus metus ,,Riešutėlio” priešmokyklinukai dalyvauja respublikiniame projekte ,,Futboliukas”, kurį organizuoja ir remia Lietuvos masinio futbolo asociacija (MaFA) bei Lietuvos futbolo federacija (LFF) ir Sporto rėmimo fondas.
Kiekvieną kelionės mėnesį kartu su mokytojomis Rūta, Daiva ir Jurgita, vaikų lauks nauji iššūkiai ir išbandymai, nes futbolą galima pažinti ne tik žaidžiant aikštelėje, bet ir kuriant, atliekant įvairias lavinamąsias užduotis, vaidybą, bendravimą. Visa tai leidžia suvokti futbolą kaip veiklą, apjungiančią įvairias veiklos sritis.
„Futboliukas” – tai paprasta futbolo atmaina, kuri žaidžiama salėje ir lauke 3 prieš 3 netradicinėse erdvėse. Toks žaidimas suteikia daug daugiau džiaugsmo nei įprasti komandiniai žaidimai, nes visi vaikai yra įtraukiami į žaidimą ir visi gauna progą pasimėgauti žaisdami su kamuoliu.
Projekto tikslas – naudojant žaidimus ir pedagoginę „smagaus futbolo žaidimo koncepciją” suteikti vertingos ir praturtinančios žaidimo patirties vaikams, taip pat populiarinti futbolą, sudominant jaunuosius žaidėjus ir ugdant įvairiausius jų talentus.
Organizuojant žaidimus siekiama skatinti bei stiprinti draugystę ir sportinį bendradarbiavimą tarp projekto organizatorių, dalyvių, o taip pat ir kaimyninių bendruomenių.
Kuriant projektą buvo atsižvelgta į problemas ikimokyklinio ugdymo įstaigose, t. y. dažniausiai jos neturi sporto salių arba jos yra įrengtos mažose erdvėse, tad siekiant, kad vaikai galėtų žaisti futbolą savo įstaigose, buvo parinktas specialus inventorius leidžiantis aktyvią veiklą vykdyti net ir mažose erdvėse.
2009 metais „Futboliukas” prasidėjo su šūkiu „Čia svarbu ne ūgis … ir net ne smūgis”. Projektas susilaukė didelio ikimokyklinio ugdymo įstaigų dėmesio, o nuo projekto pradžios iki 2022 metų ši idėja suvienijo daugiau nei 350 įstaigų iš visos Lietuvos. Aktyvūs ir entuziastingi pedagogai per dešimtmetį įtraukė net keliolika tūkstančių vaikų, kurių širdis užbūrė futbolo galia.

Daugiau apie projektą: https://www.asfutboliukas.lt/

Galerija
Pakeisti teksto dydį
Pakeisti spalvų kontrastą